T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / YILDIRIM - Yıldırım Halk Eğitimi Merkezi

Haberler

Ock

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nün başlatmış olduğu "Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz" projesi kapsamında, Yıldırım Halk Eğitimi Merkezimiz ve Nilüfer Halk Eğitimi Merkezi tarafından düzenlenen Türk Müziği Bursa İl Konseri, Tayyare Kültür Merkezinde sahnelendi.

 

Ock

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yıldırım Halk Eğitimi Merkezi öncülüğü ile Vatan Anaokulu'nda açılmış olan Aile Okulu Projesi eğitimleri başarılı ile tamamlandı. Aile Okulu Projesi kapsamında verilen eğitimlere katılım sağlayan veliler için sertifika töreni düzenlendi.

Ock

Bursa Büyükşehir Belediyesi İşbirliğinde, Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi'nde açmış olduğumuz Destekleme ve Yetiştirme Kursu (DYK)'nda eğitim gören öğrencilerimize ziyarette ve kitap dağıtımında bulunduk.

Ara

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'nün başlatmış olduğu "Şarkılar Bizi Söyler Biz de Şarkı Söyleriz" projesi kapsamında kurumumuz tarafından gerçekleştirilen Türk Sanat Müziği (TSM) konseri büyük ilgi gördü.

Ara

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Serkan GÜR kurumumuzu ziyaret etti.

Ara

"HEMBA" Uzaktan Eğitim Komisyon Toplantısı kurumumuzda yapıldı.

Ara

Pastacılık kursiyerimiz Ayşe Ardıç Culinary World Cup yarışmasında Dünya 3.sü oldu.

Tem

 Mustafakemalpaşa eğitim salonunda jandarma personeline yönelik İş hayatında iletişim kursumuz Elif Atasay eğiticiliğinde başladı. Kursumuzu müdür yardımcımız Yavuz Şahin ziyaret etti.

Mrt

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Nazif YILMAZ'ın İlimize düzenlediği ziyaret kapsamında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde Hayat Boyu Öğrenme biriminden sorumlu Şube Müdürleri, Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri ile Bursa Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü ve bu kurumlarda görevli kadrolu öğretmen, usta öğreticilerle 18 Mart 2022 tarihinde Merinos Kongre Merkezi Hüdavendigar Salonunda toplantı gerçekleşti.

Yıldırım Halk Eğitimi Merkezi öğretmen ve kursiyerleri tarafından hazırlanan tablo Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Nazif YILMAZ'a hediye edildi.

Şbt

Türkiye Taekwondo Federasyonu'nun ev sahipliğinde Antalya'da    7-13 Şubat tarihleri arasında  49 ülkeden 1250 sporcunun katıldığı  9. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası'nda Yıldırım Halk Eğitimi Merkezi sporcusu Rabia Şanda 37 kg. da 3.olmuştur. 

Ock

Kurumumuzda Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu AYYILDIZ başkanlığında Halk Eğitim Merkezlerinin, Olgunlaşma Enstitüsünün sorunları İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Halk Eğitimi Merkezi müdür, müdür yardımcıları, öğretmenler tarafından masaya yatırılarak çözüm önerileri sunuldu. 

May

01/06/2021-04/06/2021 Tarihleri arasında ilk defa yapılacak olan Hayat Boyu Öğrenme Haftası kutlanacaktır. Hafta nedeniyle etkinlikler yapılacaktır.

Nis

Haz

Yıldırım Halk Eğitimi Merkezi tarafından yıl boyunca üretilen eserler sene sonunda düzenlenen sergiler ile halkımızın beğenisine sunulmaktaydı, ancak bu sene yaşanan pandemi nedeniyle bunu gerçekleştirmek mümkün olmadı. Sizler için sanal sergimizi tasarladık.

Şbt

Adalet Bakanlığının açmış olduğu sınavda 10 kursiyerimiz katip olarak göreve başladılar.