T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / YILDIRIM - Yıldırım Halk Eğitimi Merkezi

Haberler

Nis

Mrt

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Nazif YILMAZ'ın İlimize düzenlediği ziyaret kapsamında, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinde Hayat Boyu Öğrenme biriminden sorumlu Şube Müdürleri, Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri ile Bursa Olgunlaşma Enstitüsü Müdürü ve bu kurumlarda görevli kadrolu öğretmen, usta öğreticilerle 18 Mart 2022 tarihinde Merinos Kongre Merkezi Hüdavendigar Salonunda toplantı gerçekleşti.

Yıldırım Halk Eğitimi Merkezi öğretmen ve kursiyerleri tarafından hazırlanan tablo Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Nazif YILMAZ'a hediye edildi.

Mrt

Kurumumuzun Yıldırım Belediyesi ile düzenlemiş olduğu İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Programı, öğretmen ve kursiyerlerimizin hazırlamış olduğu Sergi,Tiyatro,Şiir ve Müzik dinletisi ile gerçekleşmiştir.

Törenimize Kaymakamımız Adem YAZICI, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Fethi YILDIZ, Belediye Başkanımız Oktay YILMAZ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa SEVİNÇ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Murat ECER ve Yıldırım Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Filiz ÇİLİNGİR'e programıza teşriflerinden dolayı teşekkür ederiz.

Mrt

8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla Barış Mançok Kültür Merkezinde Kadın temalı rölyef atölyemiz kursun tanıtımını yapmıştır. Ayrıca Kadın temalı yapılan ürünler sergilenmiştir.

Şbt

Türkiye Taekwondo Federasyonu'nun ev sahipliğinde Antalya'da    7-13 Şubat tarihleri arasında  49 ülkeden 1250 sporcunun katıldığı  9. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası'nda Yıldırım Halk Eğitimi Merkezi sporcusu Rabia Şanda 37 kg. da 3.olmuştur. 

Ock

    Yıldırım Halk Eğitim Merkezimiz ve Yıldırım Belediyesinin işbirliğiyle tatilde çocuklarımız gönüllerince eğlensinler diye etkinlikler düzenlendi. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yüzlerindeki gülümseme herşeye değerdi. Etkinliklerimize katılım gösteren anne babalarımıza da teşekkür ederiz.

Ock

Kurumumuzda Bursa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu AYYILDIZ başkanlığında Halk Eğitim Merkezlerinin, Olgunlaşma Enstitüsünün sorunları İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, Halk Eğitimi Merkezi müdür, müdür yardımcıları, öğretmenler tarafından masaya yatırılarak çözüm önerileri sunuldu. 

Ock

           Müdürlüğümüz Ek Hizmet Binamızın olası bir afet durumunda nasıl tahliye edileceğini binamızda bulunan tüm öğretmen ve personelimizle paylaşma amacıyla bir toplantı düzenlendik. Verimli geçen toplantıda tahliye gerektiren bir durumun nasıl haber verileceği ve sonrasında yapılacaklar hakkında müdür Yardımcımız Feride Kayan bilgilendirmede bulundu. Ayrıntılı olarak ne şekilde çıkılacağı gösterildi.

Ock

      Yıldırım Halk Eğitim Merkezimizin ek hizmet binasında açılmış olan El Sanatları alanımıza ilişkin kurslardan verimli çalışmalar kursumuzun faydalarını gözler önüne seriyor. Geçmişte yaptıkları işlemeler verilen eğitimle günümüzde de kullanılmaya başlanarak hayat buldu. Eskiler canlandı, yenilerin yerini aldı. Eşarptan, masaörtüsüne perdeden yatak örtüsüne birçok ev eşyasına yıllar önce yapılan işlemeler aplike kursumuzda monte edildi, makine nakışı tekniğiyle süslendi. Kursiyerlerimizin de marifeti eklenince ortaya çok güzel ürünler çıktı.

Ara

2/5/2007 tarih ve 26510 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu ile enerjinin etkin kullanılması, israfının önlenmesi, enerji maliyetlerinin ekonomi üzerindeki yükünün hafifletilmesi ve çevrenin korunması için enerji kaynaklarının ve enerjinin kullanımında verimliliğin artırılması amaçlanmaktadır.

Bu kapsamda, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi tarafından her yıl Ocak ayının ikinci haftasında Enerji Verimliliği Haftası etkinlikleri kapsamında Millî Eğitim Bakanlığı, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu, Meslek Odaları ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliği ile çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yürütülen IPA13 / CS05 IPA 2013 Projeleri Çıktılarının Görünürlüğü ve Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Alanlarında Kamu Farkındalığının Artırılması Projesi ile hazırlanan Farkındalık Planı çerçevesinde #aklınlaVerimliyaşa mottosu ile oluşturulan görseller tüm iletişim mecralarında yayınlanmaya devam etmektedir.

Ara

Maltepe Kadın Eğitim Ve Girişimcilik Merkezinde 09:00/15:00 saatleri arasında devam eden Kilim Dokuma kursumuz Necmiye YILDIRIM  rehberliğinde devam etmekte. Geçmişe özlemin biraz olsa da giderildiği kursumuza ilgi gitgide artmakta.

Ara

          Yildirim Belediyesi Sosyal Inovasyon ve Girişimcilik Merkezindeki Konfeksiyon Makineleri Kursu, Bilgisayar Destekli Bebe Çocuk Kalıp Tasarım Kursu ve Millet Mahallesi Kadın Eğitim ve Girişimcilik Metkezindeki Ev Tekstili Kursu polis memurlarımızın vermiş olduğu "En iyi Narkotik Polisi Anne " eğitimine katıldı. Bağımlılık üzerine verilen eğitimlerin kursiyerlerimizce verimli olması, bu eğitimlerin devamının gelmesi yönünde istek oluşturdu. Kendilerine teşekkür ederiz.

Ara

      Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Okulunda özel eğitim alan öğrenci velilerine yönelik Yıldırım Halk Eğitim Merkezimizce Geleneksel El Sanatları ve Yağlı Boya Resim alanlarında kurs açılmış olup 24 veli çocukları okulda eğitim alırken kendileri de zamanlarını bu kurslarla değerlendiriyor.

       Verimliliğine ve faydalarına inandığımız bu kursumuza, müdürümüz Ali Celal Elmas'ın eşliğinde ziyarete gelerek desteklerini gösteren İl Milli Eğitim Md Yrd Arzu Ayyıldız, İlçe Şube Md Murat Ecer'e sonsuz teşekürlerimizi bir borç biliriz. 

Ara

      Kurumumuz Ek Hizmet Binamızı paylaştığımız Hacı Saide Zorlu Özel Eğitim Okulu öğrencilerimiz, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü anısına kendi elleriyle hazırladıkları magnetleri hediye ettiler. Kendileri küçük yürekleri kocaman  miniklerimizin günlerini anarken, sevgi ve destekle her engelin aşılacağını canı yürekten söylüyoruz.

     Kurum idareci ve öğretmenlerine de yüklenmiş oldukları manevi değeri büyük bu görevde kolaylıklar diliyoruz. Kardeş kurum olarak sevginin ve dostluğun olduğu her görevde yanlarında olmaktan onur duyarız.

Ara

       Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği personeline yönelik Halk Eğitim Merkezimizin açmış olduğu kursumuzdan İstiklal Marşımız ...

Kursiyerlerimize kursta göstermiş oldukları başarıdan dolayı tebrik ederiz.