T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
BURSA / YILDIRIM - Yıldırım Halk Eğitimi Merkezi

Aile Okulu Projesi Sertifika Töreni

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yıldırım Halk Eğitimi Merkezi öncülüğü ile Vatan Anaokulu'nda açılmış olan Aile Okulu Projesi eğitimleri başarılı ile tamamlandı. Aile Okulu Projesi kapsamında verilen eğitimlere katılım sağlayan veliler için sertifika töreni düzenlendi.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan'ın Eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde Milli Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen Aileye ve topluma katkı sağlamak, çocuk ve gençlerin sosyal ve duygusal becerilerini geliştirmede destek olmak, aile içi iletişimi en verimli hale getirebilmek gibi konular esas alınarak Aile Okulu Projesi hazırlanıp, Aile Okulu Eğitimleri başlatıldı. Toplamda üç farklı eğitim şeklinde planlanan proje ilk olarak '' Aile Okulu Eğitici Eğitimi Hizmet İçi Eğitim Kursu'', ikincisi '' Aile Okulu Eğitici Eğitimi Yaygın Eğitim Kursu'' ve son olarak velilere yönelik olan ''Aile Okulu Eğitimi Yaygın Eğitim Kursu'' şeklinde gerçekleştirildi. Aile içi sağlıklı iletişimi en iyi hale getirebilmek adına düzenlenen Aile Okulu Projesi ağustos ayından itibaren 1000 Halk Eğitim Merkezi vasıtası ile Türkiye genelinde 1 Milyon aileye, Yıldırım Halk Eğitimi Merkezi ile Yıldırım özelinde ise 1315 öğretmene ve 11419 baba ve 15898 anneden oluşan toplamda 27317 veliye ulaştı.

Bu kapsamda  İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yıldırım Halk Eğitimi Merkezi öncülüğü ile Vatan Anaokulu'nda açılmış olan Aile Okulu Projesi eğitimleri başarılı ile tamamlandı. Aile Okulu Projesi kapsamında verilen eğitimlere katılım sağlayan veliler için sertifika töreni düzenlendi.

Törene Yıldırım Kaymakamı Metin ESEN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu AYYILDIZ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nazım YILDIZ ve Emel ERKEN, Yıldırım Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa KORKMAZ, Yıldırım Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Aynur KORU ve Feride KAYAN, Vatan Anaokulu Müdürü Selma MEMEOĞLU, Kazım Karabekir İlkokulu Müdürü Fazıl Ahmet KARACA, Şehit Piyade Onbaşı Orhan Tezcan İlkokulu Müdürü Hasan TURLİN, Yunus Emre İlkokulu Müdürü Altan ÖZGÜR, katılım sağladı.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nazım YILDIZ, ''Aile Okulu Projesinin amacı aile içi beceri ilişkilerinin, aile içi iletişimin ve bireysel ilişkilerin gelişmesini sağlamaktır. Pandemi süresi boyunca bilgisayara bağımlı kalan çocuklarımız için velilerimizi bilgilendirdik, inşallah eğitim yılı boyunca ilimizdeki tüm velilerimize yönelik yapacağız. Daha ileriye götürmek için çalışıyoruz'' dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Arzu AYYILDIZ, '' Eğitimin en önemli paydaşlarından biri ailedir. Biz ne kadar çocuklarımızın eğitimlerine önem veriyorsak, siz değerli ailelerimizin, velilerimizin, halkımızın eğitimine de önem veriyoruz. Bugün Yıldırım'da 28 bin aileye ulaştık. Sadece veliler ile kalmayıp, muhtarlara, kahvehanelere, düğün töreni öncesinde, kermes öncesinde bu çalışmaları yaparak, daha geniş katılımcılara ulaşabiliriz. Halk Eğitim Merkezleri, her zaman, her yerde eğitim anlayışını benimsemiştir'' dedi.

Yıldırım Kaymakamı Metin ESEN, '' Sayın Cumhurbaşkanımızın saygıdeğer eşi hanımefendinin himayelerinde yürütülmesi, bu konuya verilen önemin bir göstergesidir. O göstergeden yola çıkarak bizlerde vazifemizi yapmak için gece gündüz çalışıyoruz'' dedi.

Aile Okulu Projesine katılım sağlayan veliler ise, çocuklarına nasıl bir yaklaşım sağlamaları gerektiğini, eşleri ve çocukları ile iletişimlerinin daha çok geliştiğini, çocuklarının okulda yaşadıkları problemleri daha çabuk çözüme ulaştırabildiklerini belirttiler.

 

11-01-202311-01-202311-01-202311-01-202311-01-202311-01-202311-01-202311-01-202311-01-202311-01-202311-01-2023

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 11.01.2023 - Güncelleme: 11.01.2023 16:26 - Görüntülenme: 69
  Beğen | 0  kişi beğendi